Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Blog Article



Яйцата се снасят поотделно или на групи в желеобразни маси или кожести капсули.

Вторият елемент на прикритието е текстурата на кожата. Свивайки специални мускули, октоподите могат да променят кожата си от гладка в шипеста.

Разбиране на статините, лекарствата за защита на сърцето

Повеќето мекотели се морски животни кои живеат во живеалишта од плитки крајбрежни области до длабоки води.

Тези градежи са свидетелство за някои от най-дълговечните постижения и най-вълнуващи загадки.

След което тези въжета се закотвят в морето. Във фазата на растеж те непрекъснато се проверяват, докато станат готови за събиране.

По-малките ракообразни се изтеглят с тралове, чийто размер на отворите на мрежата е строго определен. Това предотвратява хващането на малки екземпляри. Често ракообразните се обработват още на борда на риболовните кораби и след това се замразяват или преработват в консерви.

Тялото на животните наподобява червей. Обитават тинята на морското дъно, където се хранят с отпадни продукти или са хищници.

Голоклонки морски охлюви: видове, поведение и класификации

Като начало разполагат с три сърца и синя кръв. Когато се чувстват застрашени, изпускат мастилен облак и се стрелват в друга посока. Нямат кости. Единствените твърди части от тялото им са клюнът, подобен на папагалска човка, и хрущялната обвивка около мозъка им. Това ги улеснява да изчезват в миниатюрни пукнатини – способност, която им позволява да избягат, подобно на Худини, от всеки аквариум, освен от най-добре подсигурения за октоподи. Не само че всичките им смукала могат да се движат независимо едно от друго, а и всяко е покрито с вкусови рецептори – представете си тялото си, покрито със стотици езици. Кожата им е осеяна с клетки, чувствителни към светлината. А най-извънземното е, че… Но нека да изчакаме с това. Нека първо се срещнем с друг октопод.

Јајцата се поставуваат поединечно или во групи во желести маси или кожени капсули.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Никога не приемайте това животно с голи ръце, колкото и да е малко! В случая с борбата срещу октопода, дори доста голям, трябва да помним, че най -уязвимото място на тялото му е зоната между очите, където защитата трябва да бъде намушкана по време на защита. И накрая, трябва да знаете какво точно се съдържат токсините в отровата на главоногите.

хитоните, кои мекотели се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Report this page